Додати локацію
click to enable zoom
Loading Maps
Ми не знайшли жодних результатів.
відкрити карту
Переглянути Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location На весь екран Prev Next
Advanced Search
Додаткові параметри пошуку
We found 0 results. Do you want to load the results now ?
Advanced Search
Додаткові параметри пошуку
we found 0 results
Your search results

Готель Лондонський

Одеса, Приморський бульвар 11,
додати в Обране
1452

У 1826–1828 роках за проектом архітектора Франца Боффо на Бульварній вулиці, 11 (нині Приморський бульвар) у стилі класицизму зведено двоповерховий особняк, для князя Петра Лопухіна. у 1851-1853 за проектом Франца Боффо було додано третій поверх. Будинок був прикрашений широким ліпним фризом, на третьому поверсі були влаштовані трикутні фронтони. Будинок мав П-подібний план і з боку подвір’я була розташована полуротонда, також будинок мав галереї, що виходили у бік подвір’я.

У 1899-му році Варфоломій Анжелович Анатра(дядько відомого одеського підприємця та будівника літаків Артура Анатри) вирішив реконструювати старий триповерховий будинок під готель. Проект реконструкції виконав архітектор Юрій Дмитренко, який здебільшого виконував споруди благодійного призначення та церкви. Багато споруд Юрія Дмитренко відрізнялись мальовничим і дещо казковим виглядом, що, вірогідно, послужило для Анатри аргументом для замовлення проекту саме цьому архітектору. Підрядні роботи здійснювались під наглядом Ф.О. Гайдукова, який хоча і будував не дешево, але був відомий якістю своєю роботи. Реконструкції планувалася достатньо кардинальною і полягала не тільки у конструктивних змінах, але й у повному передекоруванні будинку. Головний фасад було виконано у святкових формах флорентійського ренесансу. Новий фасад, однак у черговий раз порушив стильову єдиність забудови Приморського бульвару, всі будівлі якого до 1890-х років ХІХ ст. були виконані у стилі класицизму та класицизуючого ренесансу. Першою кардинальною зміною у оздобленні відзначився будинок Лерхе, який було реконструйовано з передекоруванням фасаду у 1894 році за проектом архітектора Г.К. Шеврембрандта. На відміну від проекту Шеврембрандта, Дмитренко розробив менш примхливе оздоблення, яке за тематикою ренесансного палацу перекликається зі старими класицистичними “палаццо” бульвару. Фасад будинку суцільно рустований стрічкуватим рустом, першій поверх рустований під цоколь за допомогою фактурного русту, руст другого поверху плаский. ренесансні сандріки завдяки контрастній схемі фарбування виглядають дуже виразно. Ліпні елементи були застосовані у дуже обмежуваному обсязі – У верхній арковій частині вікон другого поверху (картушах) та у вигляді ліпного карнизу під дахом. Ритм фасаду у горизонтальному напрямку задають чотири дуже не глибоких ризаліти у яких розміщені балкони з кам’яною огорожею у неоготичному стилі. Два центральних ризаліти є більш широкими, ніж крайні, у низу правого ризаліту влаштований парадний вихід готелю з двома великими ліхтарями на ланцюгах, а у лівому влаштована прямокутна арка проїзду до подвір’я. На фасаді над балконами другого поверху були влаштовані тримачі прапорів. У конструктивному плані будинок також перетерпів деякі зміни. Посередині першого поверху був влаштований новий парадний вхід, замість полуротонди дворового фасаду були влаштовані парадні сходи, З боку подвір’я було прибудоване триповерхове крило, яке зачинило подвір’я будинку. У цілому ж будинок зберіг галерейне планування.

Святкове відкриття готелю з освяченням відбулося 31 грудня 1899 року. У будинку також був розташований ресторан “Лондонський”, що належав Південної-Російській артілі офіціантів. Будівля готелю “Лондонський” є найяскравішим прикладом будинку у стилі флорентійських палаццо у Одесі, а також одним з самих мальовничих еклектичних будинків міста. В готелі зупинялося багато знаменитостей: бразильський імператор Дон Педру II; Антон Чехов, Олександр Купрін, Роберт Льюїс Стівенсон, Ісідора Дункан; Іван Айвазовський; Дмитро Шостакович та інші.

Адреса: Одеса, Приморський бульвар 11
Місто:
Країна: Ukraine
Номер локації: 1862

Contact Me

  • Категорії